Постоянно срещаме материали в интернет или печатни издания за това как да подсилим имунитета си. Да не говорим колко реклами се излъчват на такива продукти целогодишно. Всички знаем кои са базовите функции на тази изключително сложна и важна система – имунната система. Но дали си даваме сметка какво представлява и защо е важно да я подкрепим в дългосрочен план? А кои са най-ползотворните навици, храни и хранителни вещества, които определят колко бързо или добре се възстановяваме?
Имунната система е съвкупност от биологични структури и процеси, целта на които е да ни предпазват от болести. Във външната среда, особено ако е нова за нас, ние сме изложени на множество вируси, бактерии и други патогени, застрашаващи нашето здраве. При среща с микроорганизми, които потенциално биха навредили на тялото ни, имунната система активира своите функции и започва да изгражда защита, или да влиза в борба с вредните агенти, навлезли в тялото ни.
Отделно от това имунната система функционира със запаметяване и адаптация. Ако някога сте се срещали с определена враждебна бактерия или вирус, и имунната Ви система е успяла да Ви предпази от тях, то е много вероятно, ако тази среща се повтори, имунният отговор да е много по-бърз и по-точен. За да разчитаме обаче на силна имунна система във времена, в които цялата ни заобикаляща среда изобилства от токсини, то ние трябва да се погрижим за нея и да засилим функциите ѝ.
Питате се как това е възможно? Нали човешкото тяло е съвършено и всичко си е на мястото? Да, така би било преди хиляди години, когато не е имало толкова замърсяване на околната среда, ежедневен стрес и тревожност, обработена с химикали храна, козметика пълна с пестициди. Имунната ни система трябва да е готова да се бори ежедневно с всичко това, ако се наложи, и има периоди, в които ѝ е доста трудно. Това бихме го усетили, ако боледуваме по-често от обикновеното. Ако сме изморени и трудно възстановяваме силите си. Ако сме основно в лошо настроение и не намираме моменти на радост и удоволствие от живота. Ако не се чувстваме добре в кожата си. Ако сме се срещнали с по-сериозна болест също е вероятно да имаме по-слаби защитни механизми.
Във всички тези случаи е добре да помислим какво е нашето ежедневие. Кои са факторите, които могат да влияят негативно на имунната ни система и на качеството ни на живот. И най-вече как можем да подкрепим тялото и здравето си с най-важните хранителни вещества.
Повече за интравенозна терапия “Immun”
Основните компоненти на имунната система, които работят, за да защитават човешкото тяло, са белите кръвни телца, антителата, лимфната система, тимусната жлеза и костният мозък. Именно тези компоненти се борят с патогени ежедневно.
Интравенозната терапия няма за цел да изгради фалшив щит срещу вируси и бактерии, а напротив. Тя ще помогне на тялото Ви само да преборва вредните за него микроорганизми. Защото срещата с тях е неизбежна. Те са навсякъде. Дори и в най-чистите райони по света, вече са регистрирани токсични замърсители. Целта на тази терапия е да подсили защитните реакции на организма и да го направи по-устойчив.
Близо 70% от имунната система на човека се намира в червата. Но какво се случва с чревната флора на средностатистическия човек в 21-ви век? Тя е силно компрометирана. Всеки втори човек в България регистрира чревен дисбаланс и дискомфорт на ежедневно ниво. Подуване, натрупване на газове, болки, пропускливи черва, киселини, трудно или никакво усвояване на добавки и медикаменти. Това може само да означава, че храносмилателната ни система е претоварена да се бори с вредните за организма елементи и вследствие на това и не разполага с достатъчно от полезните бактерии, наречени пробиотици. Това води до често боледуване и бавно и трудно възстановяване и връщане към хомеостаза.
След като добавките и медикаментите, които приемаме, трудно се усвояват от организма, как да сме сигурни, че му даваме всички нужни елементи?
Представете си, че взимате добавка от 200 мг. от дадено вещество, което е важно за Вашето здраве. Ако обаче чревната Ви микрофлора е компрометирана или имате някакво заболяване, и не извършвате абсорбиращите си функции на 100%, то тогава известна част, ако не цялата, от добавката, която приемате ежедневно, не се усвоява, а се изхвърля от организма.
За да сме сигурни, че даваме на тялото си това, от което се нуждае, витамините и микроелементите, предвидени да подкрепят имунната система, е препоръчително да се въвеждат по директен път през кръвообращението. Само по този начин можем да сме сигурни, че те ще достигнат до празните депа в организма и ще ги запълнят. Такъв тип метод на осигуряване на нутриенти пропуска гастроинтестиналния тракт, в който също може да има загуби поради заболявания, липсата на ензими и други.
По този начин ние не изхвърляме в канала витамини, минерали и микроелементи, а ги даваме в пълен състав и обем на тялото ни, без никаква загуба. Още след първата терапия ще усетите разликата.
Какво точно прави интравенозната терапия Immun?
Неслучайно сме дали името Immun на тази интравенозна терапия, защото нейната цел е да подкрепи имунната система и респективно, имунния отговор на организма към вируси, бактерии и други патогенни микроорганизми. Това може да стане, ако в организма ни се съдържат оптимални нива на необходимите изграждащи елементи.
В същото време интравенозната терапия способства за премахване на вредните свободни радикали, които допринасят за натрупването на токсини и нарушаването на баланса в организма. Свободните радикали увреждат тялото на клетъчно ниво с течение на времето. Интравенозната терапия за Вашата имунна система може не само да Ви предпази от заболяване, но и да предотврати дългосрочните щети, причинени от свободните радикали.
Интравенозна терапия „Immun” е уникален комплекс от жизненоважни аминокиселини, а именно Л-аргинин, Л-лизин, Л-глутамин, Таурин, Глицин, N-ацетил-L-цистеин и Л-метионин. Тези аминокиселини участват в безброй жизненоважни процеси, а именно:
- протеинов синтез
- нормално функциониране на сърдечно-съдовата и имунната система
- естествена детоксикация
- производство на колаген
- изграждане на мускулна маса
- поддържане на нормални енергийни нива
Компоненти на интравенозна терапия “Immun”
Сред основните компоненти на терапия Immun е Л-аргининът. Като една от най-често срещаните аминокиселини в организма, той е активен участник в протеиновия синтез и изграждането на мускулната тъкан. Също така той е естествен антиоксидант. Л-лизинът е друг участник в терапията, чиято роля е да стимулира производството на колаген, както и да се грижи за опорно-двигателния апарат.
Л-глутаминът е аминокиселина, която е изключително важна за поддържането на нормални енергийни нива в организма. Тауринът е условно есенциална аминокиселина, съдържаща сяра в молекулата си. Тауринът е главна съставна част на жлъчните соли, които са необходими за мастната абсорбция, като може да бъде открит в по-ниски количества и в тъканите. Глицинът e неесенциална аминокиселина, която се характеризира като невротрансмитер в централната нервна система, като оказва противовъзпалителен и антитоксичен ефект.
N-ацетил-L-цистеин е производно на аминокиселината цистеин, която след постъпване в тялото бързо метаболизира във вътреклетъчен глутатион. Глутатионът е най-мощният антиоксидант, който благоприятства правилното функциониране на клетките. Дефицитът на глутатион води до повишено окисляване, което е отговорно за стареенето, както и за появата и прогресирането на редица заболявания.
Л-метионин е сяросъдържаща незаменима аминокиселина с мощни антиоксидантни, противоалергични и детоксикиращи свойства. Необходима е за здрава кожа и нокти и за образуването на таурин, Л-цистеин, лецитин, жлъчка, Л-карнитин и ендорфини. Л-метионинът подпомага предпазването на черния дроб, включително и от натрупването на мазнини.
Всички тези аминокиселини заедно ще подпомогнат съпротивителните сили на организма, което значи подобрена защита срещу потенциални бактерии и вируси. А с по-добър естествен имунитет се живее по-спокойно, нали? С удоволствие ще ви предоставим повече информация за процедурата по телефона или на място в Detox Center.
Използвани източници
- Intravenous Immunoglobulin Therapy (IVIg) https://www.webmd.com/a-to-z-guides/immunoglobulin-therapy
- National Clinical Guideline Centre (UK). (2013). Intravenous Fluid Therapy: Intravenous Fluid Therapy in Adults in Hospital. Royal College of Physicians (UK). https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25340240/
- Manrique-Rodríguez, S., Heras-Hidalgo, I., Pernia-López, M. S., Herranz-Alonso, A., Del Río Pisabarro, M. C., Suárez-Mier, M. B., Cubero-Pérez, M. A., Viera-Rodríguez, V., Cortés-Rey, N., Lafuente-Cabrero, E., Martínez-Ortega, M. C., Bermejo-López, E., Díez-Sáenz, C., López-Sánchez, P., Gaspar-Carreño, M. L., Achau-Muñoz, R., Márquez-Peiró, J. F., Valera-Rubio, M., Domingo-Chiva, E., Aquerreta-González, I., … Sanjurjo-Sáez, M. (2021). Standardization and Chemical Characterization of Intravenous Therapy in Adult Patients: A Step Further in Medication Safety. Drugs in R&D, 21(1), 39–64. https://doi.org/10.1007/s40268-020-00329-w
Здравейте…Не разбрах с Glutation правите ли терапия.Благодаря.